Kontakt Jazyk CZ EN
Úvod Novinky FOTBALPARKY MOHOU OTEVŘÍT!!!

Detail novinky

07.04.2020

FOTBALPARKY MOHOU OTEVŘÍT!!!


Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví č.j. MZDR 15190/2020-4, kterým s účinností ode dne 7. dubna 2020 od 00:00 hod do konce nouzového stavu, k již dříve vyhlášeným zákazům a omezením přidalo výjimku, dle které se:

Zákaz volného pohybu osob nevztahuje na sportování na venkovních sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech za splnění těchto podmínek:

  • nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), které brání šíření kapének, a to s výjimkou venkovních sportovišť, kdy jsou sportující osoby, popř. skupina společně sportujících osob, odděleny od jiných osob fyzickou překážkou (např. stěna nebo plot) nebo vzdáleností nejméně 2 metry,
  • společně sportují jen dvě osoby, s výjimkou členů domácnosti, popřípadě při sportování od jiných osob zachovávají odstup nejméně 2 metry,
  • nejsou využívány související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení, ve kterých by nebyly plněny shora uvedené podmínky, včetně cesty za účelem tohoto sportování.
V odůvodnění tohoto Mimořádného opatření je výslovně uvedeno, že za splnění uvedených podmínek se tak lze věnovat celé řadě sportů, zejména např. golfu, FOTBALGOLFU s nejvýše dvěma osobami ve skupině hráčů (ve flightu) a to na venkovních sportovištích.

S ohledem na shora uvedené tedy platí, že od 7. 4 2020 může veřejnost vstupovat na fotbalgolfová hřiště a hrát fotbalgolf v maximálním množství dvou osob ve flightu.
V rámci klubovny však bude i nadále vše, včetně zázemí (šatny, WC, sprchy), uzavřeno.

Občerstvení může provozovatel zajistit prostřednictvím prodejních okének dle nařízení vlády týkajících se provozů veřejného stravování. Obsluha provozu musí být vybavena rouškou a rukavicemi. Dále musí dezinfikovat půjčené míče.

Jak se tedy chovat na fotbalgolfovém hřišti?
  1. Ve flightu mohou jít pouze 2 hráči, s vyjímkou rodiny členů domácnosti
  2. Nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa)
  3. Nedotýkat se (a nevyndavat) jamkových tyčí
  4. Dodržovat bezpečné rozestupy 2 metry - to platí i na lavičkách ve FotbalParcích
  5. Používat elektronickou „scorekartu“ zdarma ke stažení na https://mobile.gscore.eu

Na brzké setkání na hřišti se těší
Tomáš Neumann - prezident CFGA

Další novinky

10.03.2020 Povolená obuv pro fotbalgolf

Vzhledem k množícím se dotazům v jaké obuvi lze hrát fotbalgolf, uvěřejňujeme povolenou a zakázanou obuv.

21.01.2020 Národní dresy CFGA 2020

Jelikož WFGA rozhodla, že od letošního roku se všechny turnaje WFGA TOUR, včetně Mistrovství světa na Dymníku, musí hrát v národních dresech, objednali jsme pro Vás repre vybavení...

Hlavní partneři

Bernard pivovar PepsiCo CZ, s.r.o. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky FAČR John Deere KOMA Modular s.r.o.

Základní informace

Historie fotbalgolfu V ČR začala na podzim roku 2013, kdy byla založena Česká fotbalgolfová asociace - ČFGA,
která se stala členem World footballgolf association - WFGA

Důležité odkazy

World Footballgolf Association logo gScore logo

Mediální partneři

Hofo TV Časopis Gol.cz

Najdete nás na sociálních sítích

ČFGA na Facebook